GAPEX ANTIFREEZE 1LT

Ürün Kodu :ANT-02

BKT

Fiyat: 6 TL ( + KDV)


MOTORUNUZ  ANTIFREEZE İLE DONDURUCU SOĞUKLARDA GÜVENDE.


Soğutma suyunun donma noktasını düşürerek soğuk iklimlerde sistemin donmasını engellerken, kaynama noktasını arttırarak sıcak iklim koşullarında hararetin yükselmesine ve soğutma suyunun kaynamasına engel olur. Formülasyonunda çevreye ve insan sağlığına zarar verebilecek nitrit, amin veya fosfat içermez. Yer aldığı sistemin yüzeyinde ısı transferini engelleyecek zararlı tabakaların oluşumunu engeller. Oksidasyon, pas ve korozyon önleyici kimyasallara sahiptir. Soğutma sistemlerinde hacim olarak %33-%50 arası konsantrasyonlarda kullanılır. Maksimum koruma için %50 oranında ve tüm yıl boyunca kullanılması tavsiye edilir. Soğutma sıvısının değişim periyodu için araç üreticisinin tavsiyesine uyulmalıdır.

 2012 YILINDAN İTİBAREN AVRUPA BİRLİĞİ LASTİK ETİKETİ

2012 yılında Avrupa Birliği tarafından kullanıma sokulacak standartlaştırılmış lastik etiketi, size 3 önemli lastik performans özelliği hakkında bilgi verecek: yakıt verimliliği, dış yuvarlanma gürültüsü ve ıslak zeminde tutuş performansı

Yukarda etiketin nasıl görüneceğinin bir örneğini bulabilirsiniz (etiket örneği, AB Yayını NO1222-2009 uyarınca, biçimiyse yönetmelik Ek II madde 1 ve 2'ye göre verilmiştir*). Yakıt verimliliği ve ıslak zeminde tutuşa ilişkin etiket tasarımı, mevcut enerji verimliliği etiketlerine (örn. küçük ev eşyaları) benzemekte olup, A, kendi kategorisindeki en yüksek performanslı lastiği, G ise şu anda en düşük performans gösteren lastiği ifade etmektedir. Dış yüz gürültüsü, desibel olarak ifade edilmektedir; bu değere, bir, iki veya üç ses dalgası eşlik etmekte, bir dalga en sessiz lastiği, üç dalgaysa en gürültülü lastiği göstermektedir. Tüm lastikler, lastikleri kolaylıkla karşılaştırmanızı ve sizin için en uygun lastiği bulmanızı sağlamak amacıyla, aynı etiketi taşıyacaktır.

Etiket üzerinde görülen ve ayrıca jkenarda belirttiğimiz üç logo ise sırasyla

 YAKIT VERİMLİLİĞİ; Yuvarlanan bir lastik deforme olur ve enerjiyi boşa harcar. Bu, bir araç üzerinde etkili olan 5 direnç kuvvetinden biridir. Bu şekilde kaybedilen enerjiye ‘yuvarlanma direnci' adı verilir ve bu direnç, alınan birim mesafe ve taşınan birim ağırlık için harcanan enerji miktarı ile ölçülür. Yuvarlanma direnci, yakıt tüketimini ve çevreyi doğrudan etkiler. Düşük yuvarlanma dirençlerinde, lastik daha az enerji harcayarak, direnç kuvvetlerine daha az katkıda bulunur, böylelikle yakıt tüketimini ve CO2 emisyonunu azaltır.

1 Hareketsizlik  2 Yerçekimi  3 Aerodinamik sürüklenme  4 Dahili sürtünme  5 Yuvarlanma direnci
 

AB Lastik Yönetmeliği etiketinde, yuvarlanma direnci, bağıl yakıt verimliliği performans seviyesi hakkında bilgi veren A'dan G'ye değişen derecelerle ifade edilir. A, kategorisindeki en yüksek performanslı lastiği, G ise mevcut en düşük performanslı lastiği gösterir.Goodyear, bir lastiğin yuvarlanma direnci seviyesini göstermek amacıyla, aracınız için enerji verimliliği sağlayan lastikler seçmenize yardımcı olan üç logo geliştirmiştir. Bu logolar, EfficientGrip, DuraGrip veya Excellence gibi Goodyear FuelSaving Teknolojisi özelliklerini içeren lastiklerin yanaklarına uygulanmaktadır. Gelecekte, bu teknolojinin kullanımı, Goodyear lastik serisi genelinde daha da genişletilecektir.

 DIŞ GÜRÜLTÜ ; Bir lastiğin dış gürültü sınıfı Avrupa Komisyonu etiketinin bir, iki veya üç ses dalgası ile beraber desibel cinsinden ifade edilir. Siyah dalga en iyi gürültü seviyesi performansına işaret eder. Bu lastiğin gürültü çıkış seviyesi gelecek yasal sınırın en az 3dB altında olduğu anlamına gelir.


 

 ISLAK ZEMİNDE YOL TUTUŞ ; Islak zeminde yol tutuşu etiketi, bir lastiğin önemli bir güvenlik özelliği hakkında bilgi verir: ıslak yollarda yol tutuşu. Islak zeminde mükemmel yol tutuşu sağlayan lastikler, yağmurlu havalarda yapılan sürüşler için önemli bir güvenlik avantajı önererek ıslak yollarda daha kısa frenleme mesafeleri sunar.

Kaynak: Goodyear T.A.Ş. resmi internet sitesinden alınmıştır.

Garanti Bankası
Taksit
Sayısı
Taksit (TL) Toplam (TL)
1 7,08 7,08
2 3,61 7,22
3 2,43 7,29
4 1,84 7,36
5 1,49 7,43
6 1,25 7,5
10 0,76 7,65
11 0,7 7,72
12 0,65 7,79

Ödeme Seçenekleri

1. Kredi Kartı

Visa & Master ile: 7,08 TL

2. Havale & EFT

Havale ile: 7,08 TL

3. Bankalara göre taksit seçenekleri

ATLI SERME ZİNCİR MAHMUZLU 215/75R16

ATLI SERME ZİNCİR MAHMUZLU 215/75R16

MM350

 • Fiyat:  1483  TL + KDV
Detay
ANTIFREEZE 3LT GAPEX

ANTIFREEZE 3LT GAPEX

ANT-01

 • Fiyat:  11  TL + KDV
Detay
ÇİFT KAMERALI ARAÇ KAMERASI BLACKSYS CF-100

ÇİFT KAMERALI ARAÇ KAMERASI BLACKSYS CF-100

PC-CF100

 • Fiyat:  1558 TL + KDV
Detay
GNet GF500 PREMIUM ARAÇ KAMERASI

GNet GF500 PREMIUM ARAÇ KAMERASI

GF500

 • Fiyat:  1178  TL + KDV
Detay
YAKIT KATKISI SEA HORSE 300ml.

YAKIT KATKISI SEA HORSE 300ml.

SH-01

 • Fiyat:  36  TL + KDV
 • İnd. Fiyat:  24  TL
Detay
AREXONS ÇİZİK GİDERİCİ

AREXONS ÇİZİK GİDERİCİ

ARX-01

 • Fiyat:  21  TL + KDV
 • İnd. Fiyat:  21  TL
Detay
FAME RADYATÖR TEMİZLEYİCİ

FAME RADYATÖR TEMİZLEYİCİ

FAM-01

 • Fiyat:  199 TL + KDV
Detay
RENAULT MEGANE JANT + LASTİK

RENAULT MEGANE JANT + LASTİK

2.EL-02

 • Fiyat:  149  TL + KDV
Detay
GAPEX ANTIFREEZE 1LT